Okolie v zime


Výlety, pamiatky, atrakcie, ....


(kliknite na odkaz pre odskok)
Ždiar
Vysoké Tatry - / Wikipedia /
Pozemná lanovka na Hrebienok
Lomnické sedlo a Lomnický štít
Slovenský raj
Poprad
Kežmarok
Kežmarský hrad

Niektoré z letných atrakcií je možné navštíviť aj v zime - kliknite
a na mnoho ďalších zaujímavých miest sa môžete informovať pri Vašom pobyte u nás.Ždiar je známou lokalitou zimných športov a turistiky, s výbornými lyžiarskymi terénmi a dobre vybudovanou infraštruktúrou. 3 zimné strediská, Strednica, Bachledová dolina a Monková dolina, ponúkajú upravené svahy pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých. V letných mesiacoch na aktívny oddych slúžia horské trasy smerom na Vysoké Tatry, Maguru, Belianske Tatry, Javorinu. Najznámejším strediskom je Strednica a Bachledova dolina, ale nachádzajú sa tu aj krátke vleky vhodné pre rodiny s deťmi, dokonca aj s nočným osvetlením. Celé okolie Ždiaru má výborné podmienky na bežecké lyžovanie.
Lyžovačka


Ždiar - pohľad na Tatry a lyžiarske stredisko (dĺžka videa 0:43)Vysoké Tatry - hory v zime (dĺžka videa 0:30)
Pozemná lanovka na Hrebienok (dĺžka videa 2:00)
Lomnické sedlo a Lomnický štít (dĺžka videa 1:50)
Slovenský raj je horské pásmo na východnom Slovensku v oblasti Spiša. Je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska. Je tam mnoho turistických trás a taktiež lyžiarske svahy.
Slovenský raj v zime.Poprad je vstupnou bránou do Vysokých Tatier. Je najväčším mestom Spiša, tretím najväčším mestom východného Slovenska a desiatym najväčším mestom na Slovensku. Dnešné mesto Poprad sa skladá z piatich bývalých hornospišských miest a jednej bývalej osady: Staré Mesto, Matejovce, Spišská Sobota, Stráže pod Tatrami, Veľká a Kvetnica. Nachádzajú sa tu kiná, múzeá, galérie, knižnice, historické pamiatky, ale aj reštaurácie, zábavné centrá, rôzne športové stánky (hokejová i krytá viacúčelová aréna, futbalové štadióny, aquapark, cyklistický chodník, skate park, množstvo lyžiarských stredísk v blízkom okolí, bowlingové dráhy a veľa, veľa i.).
Námestie sv. Egídia v Poprade.


Kežmarok vznikol v 13. storočí spojením troch osád. Vyše sedem storočí existencie mesta sa odrazilo aj v jeho architektúre, ktorá obsahuje každý stavebný sloh - románsky, gotický, renesančný a barokový. V roku 1950 bolo historické jadro Kežmarku vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu.
Evanjelický kostol v Kežmarku.


Kežmarský hrad (dĺžka videa 9:17)
Hore